Melodika Brown Sugar Series

Nasza historia

Historia firmy Melodika to historia o tym jak pasję, wiedzę i doświadczenie można przekuć na realne działania. Korzenie marki sięgają 2010 roku, gdy to założyciel marki razem z zespołem fachowców zamiłowanych w muzyce i zajmujących się sprzętem hi-fi doszedł do wniosku, że brakuje mu i innym audiofilom rozwiązań, które nie tylko zapewniają bardzo dobrą jakość przesyłu sygnału audio-video, ale także trwałość i funkcjonalności, przy zachowaniu rozsądnej ceny. Czy to porywanie się z motyką na słońce? Swoiste mission impossible? Gdybyśmy tak myśleli, Melodika nigdy by nie powstała.

Start 2010

Początek marki Melodika: początek procesu projektowego i pierwszy projekt logotypu.

logo 2010 melodika

2011

Światło dzienne ujrzały pierwsze autorskie kable Melodika z serii Purple w charakterystycznym fioletowym kolorze. Założenie były proste - produkować w Polsce i dać klientowi najwięcej jak się da w swojej cenie.

kabel purple

2012

Melodika wypuszcza pierwszą wersję interkonektów analogowych MD2R. Konstrukcja oparta na pierwszej wersji MDC1110 była na tyle udana że szybko znalazła grono zwolenników.

2013

Wprowadzamy do oferty kolumny głośnikowe a przede wszystkim kultową już kolumnę podłogową Melodika BL40. Model ten znajdzie wielu zwolenników zarówno wśród osób poszukujących głośników do stereo jak i kina domowego.

logo 2013 melodika

2014

Melodika debiutuje na rynku niemieckim, a oferta poszerza się o niedrogie kable z serii Black and White.

2015

Melodika prezentuje swoje portfolio produktów na jednych z najbardziej prestiżowych targach sprzętu audio na świecie – Hi-End Show w Monachium.

targi highent monachium 2015

Do oferty zostają wprowadzone kable zasilające z serii Purple oraz całkiem nowa seria kabli Brown Sugar, która szczególnie podbiła serca miłośników wysokiej jakości brzmienia. To solidny, stabilny kabel, który zapewnia wysoką rozdzielczość dźwięku i ujmującą dynamikę, a przy tym lekko ociepla brzmienie, nie przesłaniając detali.

kabel MDPC1910 opakowanie

Polski renomowany magazyn High Fidelity uznaje kable głośnikowe Melodika Brown Sugar za produkt roku i nagradza je tytułem Best Product 2015. W werdykcie czytamy: "Mogłoby się wydawać, że tylko w przypadku najdroższych produktów producent musi się namęczyć. W rzeczywistości jest inaczej, najtrudniej przygotować satysfakcjonujący, dobrze wyglądający produkt dla początkujących. Tym większy szacunek należy się więc twórcom Melodiki, ponieważ ich kabel Brown Sugar robi wszystko dobrze i niczego nie psuje. A w tym przedziale cenowym to jak tytuł szlachecki. High Fidelity, Test: No. 137, wrzesień 2015

Pełna recenzja tutaj kabel brown sugar

2016

W odpowiedzi na zapotrzebowanie wyrażone przez niektórych audiofili stroniących od koloru, wprowadzamy do naszej oferty serię Gunmetal, czyli kable Purple w bardziej konserwatywnym, wtapiającym się w tło, szarym kolorze.

kabel MD2RG gunmetal

2017

Melodika wprowadza do oferty głośniki instalacyjne: Back in Black Invisible. Z czasem ta seria produktów rozrośnie się do 14 modeli które sprawdza się nie tylko w systemach multiroom, ale również w kinie domowym czy stereo dla osób która cenią sobie "niewidoczność". 2017 CI speakers melodika

2018

Melodika idzie do przodu czego odzwierciedleniem jest nowy, odświeżony i unowocześniony logotyp.

logo 2018 melodika

Melodika prezentuje swoją ofertę na targach w kraju i za granicą: (Audio Show w Warszawie, High End Monachium).
Siatka dystrybucji zostaje rozszerzona o nowe kraje: Litwę, Hiszpanię, Holandię oraz Szwecję.

2019

Świeżo wprowadzone do oferty nowe kable MD2RD od razu zyskują uznanie i zostają nagrodzone prestiżową nagrodą renomowanego francuskiego Magazynu. To pierwszy złoty Diapason, który trafia do marki Melodika.

Melodika wyróżnienie nagrodą Diapason 2019

2020

Seria Brown Sugar rozszerza się o nowe produkty. Polski ceniony magazyn "AudioVideo" przyznaje Nagrodę Roku „Najlepsze Kable Audio 2020-2021” dla kabli głośnikowych z serii Brown Sugar

Melodika zdobycie nagrody AudioVideo 2020

2021

Kolejny raz nowość w ofercie kabli Melodika od razu zostaje zauważona i doceniona, także na międzynarodowym rynku. Drugi raz nagroda Diapason d'or trafia do marki Melodika, tym razem za kabel głośnikowy Melodika Brown Sugar BSSC 4550 oparty na kablu BSC2450.

Melodika wyróżnienie nagrodą Diapason 2021

2022

Melodika idzie wysoko.
Po 7 latach badań, testów i obserwacji Melodika wypuszcza Hi-Endowy przewód głośnikowy z serii Brown Sugar. To topowym modelem w tej serii o imponującym przekroju 9,5mm.

Melodika 2022 BSSC95

2023

Ten rok przynosi kolejne nowości z najwyższej serii Brown Sugar, m.in. nowe konstrukcje kabli głośnikowych BSC2500, oraz przewodów do Bi-Ampingu i Bi-Wiringu oparte na przewodzie BSC2225, a takżę nową grupę przewodów USB z serii Purple, począwszy od MDUAB, poprzez MDUAC do MDUCB.

Melodika 2023 USB Cable

Rok kończymy pierwszym interkonektem XLR z Serii Brown Sugar - BS2X - który jest nową jakością w ofercie Melodiki gdzie w interkonekcie stosujemy technologie znane do tej pory w kablach głośnikowych Brown Sugar, m.in. Spiral Litz czy Multi-Gauge Core.

Melodika 2023 USB Cable

2024

W maju 2024 podczas targów High End Munich 2024 prezentujemy nową serię kabli o nazwie Sky Blue.

dzisiaj

Od początku istnienia marki Melodika poszukiwaliśmy na całym świecie najlepszych rozwiązań w konkurencyjnych cenach. Odwiedziliśmy wiele fabryk, w tym w Europie i w Chinach, w których powstają produkty renomowanych producentów audio-video. Zależało nam na tym, by współpracować tylko z tymi, którzy byli zdolni sprostać naszym projektom i wymaganiom jakościowym w stosunku do produktu końcowego. W czasach, gdy w celu redukcji kosztów bardzo wiele firm przeniosło swoje fabryki lub centra badawcze do Chin, a niektóre zostały przejęte przez chińskich właścicieli, Melodika postanowiła że pójdzie własną drogą. Strategia produkcyjna Melodiki zakłada produkcję przede wszystkim w Polsce, a jeśli nie jest to możliwe lub uzasadnione ekonomicznie - u wyselekcjonowanych azjatyckich poddostawców innych znanych marek. Jednak priorytetem zawsze jest jakość.

Dzięki tym wszystkim staraniom dziś możemy powiedzieć, że nasz sprzęt powstaje z najlepszych gatunkowo materiałów przy użyciu zaawansowanych technologii produkcyjnych i najnowszych maszyn dostępnych w danej kategorii cenowej produktów. Melodika to polska marka, która czerpie wszystko to, co najlepsze ze zjawiska globalizacji i jednocześnie jest głęboko osadzona w polskiej i europejskiej gospodarce. Kupując Melodikę wybierasz polską myśl technologiczną i polski kapitał.