Kolumny BL40

Back in Black

Kolumny podłogowe
Konstrukcja: 2.5-drożna
Skuteczność: 91dBOpis:

 

Nowy model kolumn Melodika BL40 przynosi szereg udoskonaleń. Począwszy od przeprojektowanej pod kątem akustyki, a tym samym większej obudowy, przez grubszą i sztywniejszą plecionkę z włókna szklanego i żywicy zastosowaną w budowie samych głośników średnio i niskotonowych. Modyfikacje głośników wniosły pozytywne zmiany w przekazie średnicy, która jest znakiem firmowym serii Back in Black i jak zawsze jest bezpośrednia i mięsista. Zmiany konstrukcyjne objęły także budowę wysokotonowca, co pozwoliło znacząco poprawić separację instrumentów na scenie.

Melodika BL40 to projekt oparty na sprawdzonej szkole budowania kolumn, która głosi, że dobrze grająca kolumna musi być ciężka, czyli solidnie wygłuszona. Stąd Melodika stosuje technologię wygłuszenia matami bitumicznymi, które zazwyczaj spotykane są w dwukrotnie droższych konstrukcjach. W efekcie kolumny wyróżniają się głębokim i zróżnicowanym basem bez zbędnych zniekształceń.

Melodika BL40 Back in Black kontynuuje sposób budowania sceny dźwiękowej opartej przede wszystkim na równowadze wszystkich pasm łączących się w spójny i elegancki przekaz muzyczny.

 

 

Specyfikacja:

Konstrukcja: 2.5-drożna
Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x1cal (1x25mm) kopułka jedwabna otoczona rozpraszaczem wysokich tonów
Głośniki średnioniskotonowe: 2x6.5cala (2x160mm) włókno szklane z korektorem fazy
Obudowa: MDF-u wygłuszona matami bitumicznymi (technologia DALtech)
Bass-refleks: Tył
Membrana pasywna: NIE
Podłączenie kabli: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja: 8 Ohm
Skuteczność: 91dB
Pasmo przenoszenia: 40 - 20.000Hz
INNE: Cokół zintegrowany z obudową z możliwością wymiany
:: W zestawie kolce
:: Maksymalna moc: 200W
Wysokość: 97cm
Szerokość: 23.5cm
Głębokość: 34.6cm
Waga: 19kg
Kolor: Czarny matowy z elementami lakieru piano
Gwarancja: 5 lat


Komentarze  

-15 #2 Jacek 2013-12-25 09:24
Wyglądają jak podróbki Monitor Audio . BX6 droższe bo i wykonane dużo lepiej niż te BL40 ale jeśli grają podobnie to może warto nie wiem bo nie słuchałem BL40 .
Cytować
+11 #1 Adam 2013-12-02 16:53
Fajne kolumny w tej cenie. Porównywałem na początku z Jamo S606 - ale to nawet nie było czego porównywać. Później z Heco i z Magnatem - spora różnica na korzyść Melodiki. Dopiero przy Monitor Audio BX6 zastanawiałem się które są lepsze. Ale cena BX6 sporo wyższa więc pozostałem przy Melodika BL40 i nie żałuję. pozdrawiam, Adam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

TOP