Melodika ekologia

Jako firma z regionu Zielonych Płuc Polski, cenimy przyrodę i wierzymy, że każdy krok podjęty w stronę ekologii nie jest bez znaczenia. Działamy w myśl zasady - myśl globalnie, działaj lokalnie. Dlatego zoptymalizowaliśmy procesy produkcyjne i systemy zarządzania pod kątem zużycia surowców i energii i sukcesywnie wycofujemy plastik z naszych opakowań. Najnowsze serie przewodów pakujemy już tylko w opakowania zrobione na bazie materiałów naturalnych – papieru i tkanin.

Co robimy, aby być bardziej eko?

Made in Poland


Postępujemy według zasady - myśl globalnie, działaj lokalnie. Dzięki temu, że kable Melodika są produkowane w Polsce, nie jadą do Ciebie z drugiego końca globu. W ten sposób oszczędzamy emisję CO2 do powietrza i minimalizujemy ich ślad węglowy.

Polska miedź


Polska miedź, której używamy do stworzenia kabli Melodika, to nie tylko gwarancja wysokiej jakości produktu, ale kwestia ekologii. Korzystanie z lokalnych zasobów to oszczędność CO2 w kwestii transportu. Ponadto spółka KGHM Polska Miedź S.A., czyli nasz dostawca tego surowca, przestrzega międzynarodowych norm środowiskowych, wdraża ekoefektywne i niskoemisyje technologie oraz dba o standardy mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców i zasobów naturalnych w regionie.

Jakość, która trwa


Decydując się na Melodikę, która zrobiona jest z komponentów wysokiej jakości, wybierasz produkt o wysokiej trwałości, który posłuży Ci przez lata. Nie bez powodu większość produktów Melodika objęta jest 5-letnią gwarancją. Wybór trwałego, sprawdzonego produktu, pomaga uniknąć częstych wymian, zmniejsza ilość odpadów i oszczędza zasoby.

Szeroka sieć sprzedaży


Współpracujemy z wieloma salonami audio w Europie, co sprawia, że kable i głośniki Melodika możesz odebrać osobiście lub zamówić z punktu położonego blisko Twego miejsca zamieszkania. W ten sposób także możesz oszczędzić kolejne kilogramy węgla puszczonego w obieg przez firmy kurierskie.

ekologia

Opakowania


Przy pakowaniu kabli Melodika całkowicie zrezygnowano z plastikowych elementów – foliowych torebek oraz wypełnień. Przewody Melodika dotrą do Ciebie w kartonowym pudełku, które nadaje się do recyklingu, a do jego zrobienia użyto minimalnej ilości kleju. Wszystkie używane przez nas kartony zgodne są z unijną Dyrektywą 2004/12/EC, która zakłada, że papier i karton będą poddane recyklingowy przynajmniej w 60 procentach. Przy czym, w zależności od technologii i zakładu, współczynnik ten może być znacząco wyższy.

Nasze opakowania kartonowe mogą być odzyskiwanie w trzech przewidzianych przez ustawodawcę formach:
recyklingu materiałowego
odzysku energii
recyklingu organicznego


Począwszy od 2024 w serii Sky Blue wdrożyliśmy ekologiczne opakowania wykonane z ekologicznego papieru, który powstaje z recyklingu lub włókien. Można go również poddać kolejnemu przetworzeniu. W momencie, gdy zostanie wyrzucony do kosza rozkłada się w 100% bowiem jest biodegradowalny.


Melodika ekologia sky blue eko opakowania

Używając naturalnych dla środowiska materiałów, takich jak papier i tkaniny, zmniejszamy naszą zależność od tworzyw sztucznych i minimalizujemy nasz wpływ na środowisko. Każdy krok ma znaczenie, jeśli wspiera nasz cel, jakim jest bardziej ekologiczna i zrównoważona przyszłość.

ekologia